NOWA GENERACJA – SMUTKI I RADOŚCI?!

Tak jak ostatnio wspomniałem, chciałbym ten post poświęcić na następną generację konsol.

Napiszę tutaj o moich obawach i przypuszczeniach.

Po pierwszego czego możemy się spodziewać po nowej generacji konsol?
Na pewno kierunku w przód pod kątem grafiki. O ile pierwsze tytuły będą tylko nieznacznie różnić się od wersji aktualnej generacji, o tyle 3-4 lata po premierze spodziewam się prawdziwych graficznych perełek, które majestatycznie będą pieścić moje oczy. Przydałby się lepszy telewizor na taką okazję, nie? 😛

SharePlay – mam nadzieję, że taka funkcja również znajdzie się w następnej konsoli Sony. Dodanie takiego magicznego przycisku na PS4 było strzałem w dziesiątkę. Każdy kto chciał i miał „w miarę dobry internet” mógł pokazać dla całego świata swoją rozgrywkę. Tylko tyle i AŻ tyle. Bez żadnych dodatkowych sprzętów. Wystarczył opcjonalnie mikrofon i kamerka.
Mam nadzieję… Liczę na to, że Sony pociągnie temat i jeszcze bardziej rozwinie streaming. Mało tego, przydałoby się więcej opcji customizacji wyglądu strimu. Jakieś dodatki, addony, cokolwiek co urozmaici dla widzów oglądanie. Wiecie… Na PC jest to bardzo rozbudowane.

PSPlus – obecne konsole przyzwyczaiły nas do jednego „chcesz grać w multi? płać”. Tego możemy być pewni – Sony I Microsoft będą kontynuować swój plan. Jednak… Czy na pewno? Już parę miesięcy temu straciliśmy gry na PS3, PSV… Cena abonamentu pomału rośnie do góry. Czy czekają nas zmiany? Boje się, że na gorsze.

O kompatybilności wstecznej pisałem już niejednokrotnie. Konsole muszą ją oferować. Nie ma innej opcji. Pytanie tylko: cyfrowo czy fizycznie także? Ze wszystkich generacji czy tylko te ostatnie?

Możemy tak gdybać i gdybać na każdy aspekt, ale jedno jest pewne. Obie firmy muszą patrzeć sobie uważnie na ręce. Nikt z nich nie może się za wcześnie wychylić ani zostać w tyle za konkurentem. Cały świat czeka na ruch Sony, aż ogłoszą następce PS4. Czy będziemy czekać do Playstation Experience w grudniu? Czy niespodzianka pojawi się wcześniej…?

6 komentarzy do “NOWA GENERACJA – SMUTKI I RADOŚCI?!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s