29 października 2018

07:55

Wstaję z łóżka po 6:00 i idę w stronę łazienki. Co widzę? Śnieg za oknem. Eh… Powoli zaczyna się beznadziejna pora roku.

Odpuszczam sobie naukę programowania. Próbowałem. To nie dla mnie. Nie na ten moment. No trudno. Może coś innego wpadnie mi w oko…?

13:18

Jezu…! Co za dzień!

Najpierw – w nocy – przyśniło mi się włamanie do mieszkania. Sennik powiedział, że „w końcu rozwiążą się problemy, które od dawna zaprzątają mi głowę”. Dostanę pracę w Media Expert – myślę sobie.

[…]

Po godzinie 10 dzwoni do mnie telefon. Ale ku mojemu zaskoczeniu to nie Media. Sklep Budowlany! Dwa tygodnie temu się stamtąd zwolniłem. Kadrowa… czy chce pan zostać u nas informatykiem? Zaniemówiłem. Mówię, że nie wiem co powiedzieć. Muszę się zastanowić. Potrzebuję czasu do namysłu. Teraz jest po 13. Jakiś czas temu oddzwoniłem i zgodziłem się. To była ciężka decyzja…

17:23

Dzwonili z Media. Zaprosili mnie na drugą rozmowę kwalifikacyjną. Drugi etap. Odmówiłem. Podziękowałem. Mam nadzieję, że dobrze postępuje. Jutro idę rano do prezesa „omówić warunki zatrudnienia”.

Mało wrażeń jak na jeden dzień?

Myszka była na rozmowie w spożywczaku, ale nic konkretnego nie wyszło. Dostała zaproszenie na rozmowę do hurtowni odzieżowej i… w piątek idzie do pracy. Przyszły szef zaproponował jej o dziwo bardzo dobre warunki. 🙂

MAŁO?

Byliśmy odwiedzić ofertę stancji i doszliśmy do jednego wniosku. Mimo niższego standardu mieszkania i wyposażenia to około 500 zł oszczędności i zdecydowaliśmy się wpisać na listę chętnych. Do jutra do 12 mają dać znać kogo wybrali.

Może los w końcu się do nas uśmiechnął? Może po ciężkim okresie przyszła fala radości, szczęścia i powodzenia?

Oby!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s